top of page

Budynek biurowy na Pastelowej

Pastelowa, Poznań, Polska

Typ

administracyjne

Powierzchnia

10 058

Piętra

5

Zamawiający

Tetos S. A.

Orientacyjny koszt 

65 000 000 zł

Status

w budowie

Data projektu/budowy

Lokalizacja

Pastelowa, Poznań, Polska

Opis

Projektowany budynek jest w rzucie trapezowy i tworzy niesymetryczną literę C. Usytuowany jest krótszą podstawą trapezu równolegle do ul. Pastelowej, drogi, do której działka (też będąca w kształcie trapezu) posiada dostęp. Na działkę prowadzą dwa zjazdy. Budynek połączono ciągami komunikacji wewnętrznej z projektowanym zagospodarowaniem. Wokół budynku projektuje się utwardzone dojścia, drogi, parkingi. Wewnątrz litery C znajduje się strefa rekreacyjna – patio. Dach obiektu projektuje się jako płaski ze spadkiem.

Do budynku prowadzi kilka wejść, w tym wejście główne znajdujące się na elewacji stanowiącej krótszą podstawę trapezu; jest to elewacja frontowa od strony ul. Pastelowej. Dodatkowo występuje wejście od strony patio leżące naprzeciw wejścia głównego. Pozostałe wejścia są o charakterze ewakuacyjnym i technicznym – jest to wejście do kantyny i dwa wejścia od wschodu, do skrzydeł stanowiących ramiona trapezu. Wejścia główne i wejście od patio, znajdujące się w środkowej części budynku, prowadzą na wewnętrzny hol, z którego jest dostęp do reprezentacyjnej, środkowej klatki schodowej i pionu windowego łączącego wszystkie kondygnacje.

Budynek w zakresie materiałowym tworzy tynk o dwóch kolorach – ciemnym i jasnym, stalowe, antracytowe elementy balustrad, stolarki, elementów zacieniających. Dodatkowo występują akcenty z drewnopodobnej okładziny z paneli elewacyjnych i ciemne wertykalne pasma z elementów stalowych

bottom of page