top of page

Budynek wielorodzinny z przedszkolem

Cymsa 1, Gniezno, Polska

Typ

mieszkaniowe

Powierzchnia

4 097

Piętra

4

Zamawiający

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

Orientacyjny koszt 

11 126 000 zł

Status

planowany

Data projektu/budowy

Lokalizacja

Cymsa 1, Gniezno, Polska

Opis

Projektowany budynek mieszkalny zbudowany będzie w technologii tradycyjnej – murowanej. Bryła budynku będzie posiadać wymiar prostopadłościenny z dachem płaskim.

Materiały zastosowane na elewacji, to głównie płytki klinkierowe szare i  tynk cienkowarstwowy w kolorze jasnym. Elewacja obiektu będzie akcentowana oknami i dodatkowo uskokami wynikającymi z zastosowania loggii (balkonów). Dodatkowo na elewacji przewiduje się boniowanie w rejonie parteru. Występują także fasady aluminiowo - szklane, będące doświetleniem klatki schodowej części mieszkalnej.

Budynek jest podpiwniczony, gdzie w części podziemnej znajduje się garaż na potrzeby mieszkańców, w podziemiu znajdują się dodatkowo pomieszczenia techniczne: kotłownia (dostępna z zewnątrz), hydrofornia i przyłącze wody. Na poziom garażu doprowadzono jest klatka schodowa części mieszkalnej. Klatka schodowa łączy parter i 3 kondygnacje mieszkalne (poziom 1, 2 i 3).

Na parterze, poza 6 mieszkaniami dostępnymi z oddzielnego wejścia, projektuje się funkcję przedszkola. Do przedszkola projektuje się oddzielne wejście dostępne od strony wschodniej. W przedszkolu znajdują się 4 sale dla dzieci wraz z zapleczami i pomieszczeniami higieniczno – sanitarnymi. Funkcja przedszkolna jest uzupełniona o pomieszczenia administracyjne, pomocnicze, higieniczno – socjalne i kuchnię do przygotowania posiłków, do której projektuje się tez dostęp z zewnątrz dla dostaw produktów. W obszarze przedszkola projektowana jest rozdzielnia elektryczna.

Wejście do części mieszkalnej znajduje się po stronie zachodniej, na parterze i prowadzi na główną klatkę schodową z windą, będącą w centrum budynku. Z klatki schodowej na piętrze 1, 2 i 3 następuje rozprowadzenia komunikacji do wewnętrznych korytarzy, które łączą wszystkie mieszkania. Układ budynku jest symetryczny, gdzie osie wyznaczone są poprzez klatkę schodową i oś korytarza wewnętrznego. Na każdej z trzech kondygnacji mieszkalnych znajduje się 13 mieszkań. Każde z mieszkań posiada swoją loggię. Układy mieszkań i powierzchnię przedstawiono na rzutach, w części rysunkowej.

bottom of page