top of page

Centrum Partnerstwa Społecznego

Bolesława Limanowskiego 23, Warszawa, Polska

Typ

użyteczności publicznej

Powierzchnia

2 547

Piętra

3

Zamawiający

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Orientacyjny koszt 

-

Status

w budowie

Data projektu/budowy

Lokalizacja

Bolesława Limanowskiego 23, Warszawa, Polska

Opis

Budynek zaprojektowano jako zwartą bryłę. Ze względu na ograniczoną, dostępną przestrzeń pod przekształcenia obiekt jest wynikową zaistniałych ograniczeń, nieprzekraczalnych linii zabudowy oraz programu zamawiającego. Projektowany budynek na fragmencie jest przyklejony do istniejącego. Wysokość obiektu od strony ulicy Limanowskiego jest zrównana z obiektem istniejącym. Sala konferencyjna na 300 osób zlokalizowana jest na pierwszym piętrze w północno-zachodniej części budynku. Pod salą konferencyjną na parterze zlokalizowano hol wejściowy oraz recepcję dla całego kompleksu. Od strony południowej na parterze przewidziano mniejsze sale konferencyjne z żaluzjami wertykalnymi w celu kontroli dopływu promieni słonecznych i ograniczenie przegrzewania budynku.

Budynek ma charakter współczesny co podkreślają zaokrąglone narożniki budynku i fasady z giętego szkła. Otaczająca zieleń została zaproszona do wnętrza budynku poprzez specjalnie zorientowane przeszklenia na parterze. Zastosowano miękkie kształty budynku i harmonijną, prostą strukturę „warszawskich żyletek” falujących na elewacji.  

Kolorystyka elewacji jest stonowana w naturalnych odcieniach użytych materiałów tj. szarościach betonów architektonicznych.

bottom of page