top of page

Modernizacja Wieży Ciśnień

Wieża Ciśnień, Kolejowa, Konin, Polska

Typ

użyteczności publicznej

Powierzchnia

258

Piętra

5

Zamawiający

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Orientacyjny koszt 

2 968 000 zł

Status

planowane

Data projektu/budowy

Lokalizacja

Wieża Ciśnień, Kolejowa, Konin, Polska

Opis

Układ przestrzenny budynku oparty jest na rzucie ośmiokąta nierównoramiennego. Wejście do budynku mieści się w ścianie północnej. W centralnej części rzutu znajduje się istniejąca klatka schodowa, obok, po jednej ze stron zaprojektowano windę łączącą wszystkie kondygnacje. Na kondygnacji piętra trzeciego znajduje się istniejąca klatka schodowa łącząca kondygnację z piętrem 4 (sala wystawowa). Piętro czwarte mieszczące główną salę wystawienniczą zwieńczone jest dachem wielospadowym, krytym dachówką ceramiczną, z iglicą.

Forma budynku to zwężająca się wieża na rzucie ośmioboku, z poszerzeniem w części służącej niegdyś jako przestrzeń dla zbiorników z wodą, zwieńczona dachem wielospadowy, zakończona iglicą.

Obecnie w przyziemiu elewacja wykonana jest z „gołego” kamienia, natomiast powyżej jest otynkowana i malowana na jasny kolor (przełamana biel). Stolarka okienna znajdująca się na elewacji jest wykonana z tworzywa (pcv) w kolorze białym Dach pokryty jest dachówką karpiówką, ceramiczną.

Projekt zakłada wymianę stolarki okiennej i drzwiowej na drewnianą historyzującą, odmalowanie elewacji na kolor przełamanej bieli, odnowienie części kamiennego przyziemia i wymianę pokrycia dachowego na nowe.

bottom of page