top of page

Przedszkole os. Tęczowe

os. Tęczowe 26, Dzierżoniów, Polska

Typ

oświatowe

Powierzchnia

1 854

Piętra

2

Zamawiający

Gmina Miasta Dzeirżoniów

Orientacyjny koszt 

12 135 500 zł

Status

planowany

Data projektu/budowy

Lokalizacja

os. Tęczowe 26, Dzierżoniów, Polska

Opis

Zaprojektowano budynek dwukondygnacyjnym prostopadłościennym, z dachem płaskim, ze spadkiem, w swoim kształcie przypominający literę „L”. Dłuższy bok budynku znajdować się będzie po stronie południowej, w którym, z racji dobrego jej doświetlenia, będzie zlokalizowana główna funkcja przedszkolna - sale lekcyjne. Projekt budynku przedszkola dwukondygnacyjnego dla 200 dzieci z podziałem na 8 sal; po 25 dzieci na salę.

Obiekt realizowany w technologii tradycyjnej o mieszanym układzie ścian konstrukcyjnych z elementami żelbetowymi w postaci słupów, trzpieni i podciągów żelbetowych.

Na płaskim dachu obiektu planuję się lokalizacje central wentylacyjnych i paneli fotowoltaicznych.

Główne wejście do przedszkola znajduje się po stronie wschodniej i prowadzi do wiatrołapu, a następnie do korytarza głównego, z którego jest dostęp do klatki schodowej wraz z windą towarowo – osobową. Klatka schodowa pozwala na wejście na piętro budynku. Na parterze, w krótszym boku budynku zlokalizowano podwyższoną salę rekreacyjną wraz z magazynem i sąsiadującymi z salą ustępami ogólnodostępnymi. W sali znajdują się drabinki do ćwiczeń, lustra i nagłośnienie. Po przeciwległej stronie korytarza (w stosunku do sali) znajduje się duża szatnia na 200 szafek. W rejonie parteru zlokalizowana dwie sale lekcyjne wraz z zapleczem higieniczno – sanitarnym i magazynem. Za salami zaprojektowano strefę techniczną i kuchenną.

Na piętrze znajdują się pozostałe 6 sal lekcyjnych wraz z zapleczami. Dodatkowo na piętrze zlokalizowano strefę administracyjną – gabinety, biura, zaplecze socjalne.

Osiem sal lekcyjnych dostępnych jest z korytarza biegnącego wzdłuż północnej części budynku. Sale są rozdzielane zapleczem magazynowym i pomieszczeniami higieniczno – sanitarnymi. Okna sal lekcyjnych wychodzą na stronę południową, zapewniając optymalne doświetlenie. Na końcu korytarza znajdują się dodatkowa klatka schodowa – ewakuacyjna.

Zewnętrzne wykończenie parteru zakłada się z wertykalnych pasów (tynk) w różnych odcieniach szarości akcentowane kolorowymi prostokątami. Tynk na piętrze zakłada się w innej strukturze (odmiennej gramaturą od tynku w parterze). Okna posiadają horyzontalny układ. Podłużne okna od strony korytarza i sal lekcyjnych posiadają szerokie parapety mające stanowić siedziska – ławy.

bottom of page