top of page

Sąd Okręgowy i Rejonowy w Elblągu

Pomnik Odrodzenia w Elblągu, plac Konstytucji, Elbląg, Polska

Typ

administracyjne

Powierzchnia

8 822

Piętra

13

Zamawiający

Sąd Okręgowy w Elblągu

Orientacyjny koszt 

44 000 000 zł

Status

zrealizowany

Data projektu/budowy

Lokalizacja

Pomnik Odrodzenia w Elblągu, plac Konstytucji, Elbląg, Polska

Opis

Projektowany budynek jest budynkiem użyteczności publicznej o funkcji Sądu Okręgowego i Rejonowego.

 

Projektowany obiekt kubaturowy wpisany będzie w teren inwestycji (dokładnie w działki nr ewid.: 412/6 i 413/2) zgodnie z wytycznymi zawartymi w UCHWALE W SPRAWIE MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO. Projektuje się budynek wysoki będący dominantą w sylwetce miasta. Rozwiązanie bryły o wertykalnym układzie nawiązuje do wysokich punktowych budynków mieszkalnych znajdujących się w sąsiedztwie planowanej inwestycji.

Wysokość budynku, ze względu na przebieg nad terenem inwestycji tzw. powierzchni stożkowej lotniska nachyleniu 1:20, została ograniczona do wysokości 62-63 m.n.p.m. –pismo wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego - ZNAK ULC-LTL-2/530-0188/01/09.

 

Budynek o eleganckich proporcjach, będący dominantą przestrzenną w tym kwartale miejskim, wykończony zostanie nowoczesnymi materiałami elewacyjnymi – płytami ceramicznymi podwieszanymi do elewacji, oraz dużymi partiami przeszkleń. Płyty elewacyjne swą kolorystyką i układem będą tworzyły optycznie na elewacji budynku poziome pasy: Pas elewacyjny podokienny w jasnym kolorze o wielkoformatowych płytach 50x97cm oraz pas międzyokienny z przeszkleniami oraz wypełnieniami międzyokiennymi z ciemnych grafitowych płytek o wymiarach ok. 50x25cm.

Funkcjonalnie budynek można podzielić na trzy części:

 

·         TRZON – zlokalizowano w nim: komunikację pionową – windy i klatki schodowe, sanitariaty dla pracowników i interesantów, pomieszczenia pomocnicze – serwer, aneks kuchenny, pom. porządkowe,

·         KORYTARZ – komunikacja pozioma,

·         CZĘŚĆ BIUROWĄ – zlokalizowano w niej: pomieszczenia biurowe, sale rozpraw, sale konferencyjne.

bottom of page