top of page

Sąd Rejonowy

Strzelecka, Płock, Polska

Typ

administracyjne

Powierzchnia

8 292

Piętra

5

Zamawiający

Sąd Okręgowy w Płocku

Orientacyjny koszt 

57 370 000 zł

Status

zrealizowany

Data projektu/budowy

Lokalizacja

Strzelecka, Płock, Polska

Opis

Zaprojektowano budynek w kształcie litery „L” jako czterokondygnacyjny, podpiwniczony, kryty dachem płaskim z attykami dachowymi. Skrzydło frontowe mieści strefę wejściową, sale rozpraw, Wydział Ksiąg Wieczystych oraz oddzielone funkcjonalnie na ostatniej kondygnacji pokoje sędziów oraz asystentów jak również pomieszczenia Kierownictwa Sądu. Skrzydło wewnętrzne mieści sekretariaty wydziałów oraz pomieszczenia Administracji Sądu.

 

Bryła budynku, jak również zagospodarowanie terenu inwestycji ściśle wynika z kształtu działek inwestycji, które tworzą kształt zbliżony do litery „L”, z wąskim dłuższym ramieniem. Z uwagi na uwarunkowania przestrzenne zaprojektowano budynek składający się zasadniczo z dwóch skrzydeł o różnym przeznaczeniu funkcjonalnym , które zostały połączone centralnym węzłem komunikacyjnym z holem głównym , który organizuje całe założenie architektoniczne.

 

Elewacje budynku kształtują pionowe podziały z oknami i pasami międzyokiennymi o tych samych szerokościach w układzie mijankowym zmieniającym się co każdą kondygnację. Ściany szczytowe zostały zakończone podcieniami w postaci wysuniętego okapu dachowego podpartego słupami żelbetowymi. Wejście zostało podkreślone kolumnami żelbetowymi podpierającymi okap o wysięgu 3,10m  stanowiący jednocześnie zadaszenie. Cały budynek został zwieńczony okapem wysunięty poza lico budynku na 1,40m.

 

Elewację projektowanego budynku przewiduje się wykonać jako kompozycję z systemu elewacji szklanej oraz systemu elewacji wentylowanej ceramicznej z izolacją termiczną z wełny mineralnej . Elewacja z okładzin ceramicznych drążonych charakteryzuje się dużą trwałością elewacji w czasie eksploatacji budynku.

bottom of page